A szentesi Delfin siker a rövidpályás úszó OB-n

A Budapesti Masters Világbajnokság közeledtével a hazai szenior úszósport soha nem látott népszerűségnek örvend. Február 25-26-án, a százhalombattai uszodában 52 egyesületből több mint 380 szenior úszó gyűlt össze a kétnapos országos bajnokságon.

A színvonalra jellemző, hogy korosztályos világcsúcs Európa csúcs mellett számtalan országos csúcs is született. Ez utóbbihoz a Szentesi Delfin Egészségmegőrző Sport Club úszói is hozzájárultak.

Berezvainé Virágos Éva 400 gyorson és 50 háton, Pólyáné Téli Éva 200 mellúszásban, a Kollár Marcell, László Márk, Vidóczy Zalán Czeller Viktor összeállítású váltó pedig a 4×50 méteres gyorsváltó I. korcsoportjában úszott korosztályos országos csúcsot.

Az egyesületek versenyében az 52 egyesületből a Szentesi Delfin ESC csapata a 4. helyen végzett. Egyéniben összesen 31 bajnoki címet, 26 második helyet és 17 harmadik helyet szereztek, váltóban 4 bajnoki hely mellé 2 ezüst és három bronzérem jutott a szentesieknek. Csak a nagy létszámmal és a volt válogatott versenyzőkkel kiálló Iron Aquatics (Hosszú Katinka csapata), a szintén nagy nevekkel és létszámmal rendelkező Törökbálint, valamint a Budapesti Delfinek csapata előzte meg a legjobb vidéki egyesületet.

Egyéni eredmények:
Felvégi Zsuzsanna: Bajnok: 100 gyors, 50 mell, 200 gyors, 50 hát, 2. hely: 400 gyors, 50 pille, 100 pille, 100 vegyes, 3. hely: 50 gyors, 4. hely: 100 mell
Pólyáné Téli Éva: Bajnok: 200 mell, 50 pille, 50 mell, 100 mell, 2. hely: 100 pille
Kollár Marcell: Bajnok: 50 pille, 100 gyors, 100 pille, 50 gyors, 2. hely:100 vegyes
Kiss Csaba: Bajnok: 200 mell, 50 pille, 200 vegyes, 50 mell
Lukátsy Katalin: Bajnok: 50 mell, 100 mell, 100 vegyes, 3. hely: 100 hát
Dr. Venczel Kincső: Bajnok: 200 vegyes, 200 pille, 50 pille
Berezvainé Virágos Éva: Bajnok: 400 gyors, 50 hát, 2. hely: 100 hát, 200 vegyes, 200 gyors, 100 vegyes, 200 hát, 3. hely: 50 gyors
Bertényi Mária: Bajnok: 400 gyors, 200 gyors, 2. hely: 200 mell, 50 mell, 100 mell, 3. hely: 50 gyors, 100 gyors
Melkuhn Dezső: Bajnok: 200 pille, 200 vegyes, 2. hely: 400 gyors
Dr. Borzi Miklós: Bajnok: 200 gyors, 2. hely: 400 gyors, 100 gyors, 50 gyors
Bocskay Zsófia: Bajnok: 100 pille, 2. hely: 200 vegyes, 3. hely: 100 gyors, 4. hely: 100 vegyes
Debreczeni Beáta: Bajnok: 100 mell, 2. hely: 50 mell, 3. hely: 200 pille
László Márk: Bajnok: 100 hát 3. hely 100 vegyes
Pengő Erzsébet: 2. hely: 100 mell, 100 vegyes, 3. hely: 200 mell, 4. hely: 50 mell
Pászti Edit: 2. hely: 200 hát, 3. hely: 50 gyors, 50 hát
Vidóczy Zalán: 2. hely: 100 vegyes, 3. hely: 50 pille
Barakonyi Judit: 3. hely: 50 mell, 50 gyors, 4. hely: 100 mell
Czeller Viktor: 3. hely: 100 mell
Bodnár Istvánné: 3. hely: 50 mell
Geönczeöl Gábor: 4. hely 100 gyors
Szabó Imre: 6. hely: 50 mell
Tánczos Zoltán: 6. hely: 100 mell, 50 gyors
Nyéki Anikó: 6. hely: 50 pille

Váltók:
4×50 m MIX vegyesváltó
II. kcs 5. Szentes (Felvégi Zsuzsanna, Barakonyi Judit, Kollár Marcell, Vidóczy Zalán)
III. kcs 3. Szentes (László Márk, Pengő Erzsébet, Venczel Kincső, Kiss Csaba)
IV. kcs 4. Szentes (Virágos Éva, Téli Éva, Szabó Imre, Czeller Viktor)
VI. kcs Bajnok: Szentes (Melkuhn Dezső, Bertényi Mária, Bocskay Zsófia, Dr. Borzi Miklós

4×50 m férfi gyorsváltó
I. kcs : Bajnok: Szentes (Vidóczy Zalán, László Márk, Czeller Viktor, Kollár Marcell)
II. kcs 4. Szentes (Geönczeöl Gábor, Szabó Imre, Pólya Sándor, Kiss Csaba)

4×50 m női gyorsváltó
III. kcs 3. Szentes (Felvégi Zsuzsanna, Venczel Kincső, Barakonyi Judit, Debreczeni Beáta)
IV. kcs 2. Szentes (Virágos Éva, Téli Éva, Nyéki Anikó, Pengő Erzsébet)
VI. kcs Bajnok: Szentes (Bertényi Mária, Bocskay Zsófia, Bodnár Istvánné, Lukátsy Katalin)

4×50 m MIX gyorsváltó
II. kcs 4. Szentes (Felvégi Zsuzsanna, Barakonyi Judit, Kollár Marcell, Vidóczy Zalán)
III. kcs 4. Szentes (Pászti Edit, Pengő Erzsébet, Czeller Viktor, László Márk)
V. kcs 3. Szentes (Borzi Miklós, Bertényi Mária, Virágos Éva, Tánczos Zoltán)

4×50 m férfi vegyes váltó
I. kcs Bajnok: Szentes (Vidóczy Zalán, László Márk, Czeller Viktor, Kollár Marcell)

4×50 m női vegyes váltó
III. kcs 3. Szentes (Pászti Edit, Barakonyi Judit, Felvégi Zsuzsanna, Pengő Erzsébet)
VI. kcs. 2. Szentes (Téli Éva, Bertényi Mária, Bocskay Zsófia, Lukátsy Katalin)

/Pólyáné Téli Éva/

Hozzászólások