Hozta a csapat a kötelező győzelmet
(A vezetőedzők értékelése videón, és képek)

A vízilabda női OB I. rájátszásának az 5–8. helyéért folyó sorozat 1. mérkőzését március 29-én rendezték meg Szentesen, a dr. Rébeli-Szabó József Sportuszodában, melynek során a hazai gárda hozta (az egyébként nehéz) a kötelező győzelmet.

Hungerit-Szentes–Tatabányai VSE 9–6 (1–0, 1–2, 4–2, 3–2)

A szentesi gólszerzők: Kövér-Kis 5, Mihály 2, Farkas T., Tóth Cs.

Két és fél negyedig volt szoros a Szentes és a Tatabánya csatája. A vendégek még vezettek is 4–3-ra, a szentesiek azonban fordítottak, a harmadik negyed után 6–4-es, a negyedik közepén pedig már 8–4-es előnyben volt, ami azt is jelentette, hogy eldöntötték a mérkőzést.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szentes javára

A másik ágon a Racionet Honvéd és ZF Eger csap össze az 5-8, helyért, a párharcok győztesei játszanak majd az ötödik helyért.

A cikk alatt Tóthy Gyula a szentesiek edzője és Hevesi Anita csapatkapitány értékelését láthatják.