Vereség a második mérkőzésen – a harmadikon nyerni kell!
(Videóval és képmelléklettel)

Női OB I. rájátszásában, az elődöntőbe jutásért zajló sorozat második összecsapását március 14-én a dr. Rébeli- Szabó József Sportuszodában játszották le, ahol a szentesi gárda vereséget szenvedett.

A mérkőzés statisztikája:
Hungerit-Szentes–Szegedi Vízmű-Taylor&Nash-Szegedi Egyetem 5–6 (0–2, 1–2, 2–1, 2–1)
Gólszerzők: Brávik F., Kövér-Kis, Farkas T., Mihály, Szabó K., ill. Tóth P. Lengyel Dominika, Miklós D., Gémes, Kádár, Bujka.
(Valamennyi góllövő csak egy gólt dobott.)
A szentesiek kapusa, Lekrinszki Gina 50 %-al védett,

Az első játékrészben jelentősen elhúzott a megyeszékhely gárdája, így sok energiát kivett a hazai csapatból a „kapaszkodás”. Sok volt a pontatlan passz, a kapufa – ez vezethetett a vereséghez.A negyedik negyed játéka alapján a döntetlen végeredmény igazságosabb lett volna. (Persze akkor jöhettek volna ismét az ötméteresek.)

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1
A továbbjutást eldöntő, következő összecsapás március 18-án lesz Szegeden, addig kell kijavítani a hibákat.

A szentesi együttesből Tóth Gyula edző, és Tóth Csenge játékos nyilatkozott a mérkőzés lefújását követően – a cikk alatti videón láthatják.