Öt dobogós hely az országos matek döntőn

Ebben a tanévben is Szolnokon rendezték meg a Curie Matematika Emlékverseny Országos döntőjét.
A 2017. április 8-án megrendezett verseny célja volt „a tanulók érdeklődésének felkeltése játékos feladatokon keresztül a matematika iránt. A feladatlapok rendszeres határidőre történő elkészítésével pontos rendszeres munkára nevelés.” http://www.curiealapitvany.hu/
A három fordulós levelezős verseny lebonyolítása után a legügyesebb diákok a területi döntőben bizonyítottak. Ezen megmérettetés után pedig a legkiválóbb eredményt elérő diákokat behívták az országos döntőbe a Kárpát-medence körzeteiből.
A rangos eseményen a totó típusú feladat mellett kidolgozós feladatok is szerepeltek.
Szentes vonatkozásában az alábbi eredmények születtek:

3. évfolyam:
3. Nagy Zsuzsanna (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Seres Katalin)
4. Horváth Áron (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Oltyán Gyula)
5. Tamási Ádám (Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda Felkészítő tanár: Szabó Erzsébet)
12. Janó Gabriella (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Oltyán Gyula)
13. Molnár Mónika (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Oltyán Gyula)
14. Bihari Máté (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Oltyán Gyula)
14. Deák Réka (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Seres Katalin)
15. Orosz Petra (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Seres Katalin)

4. évfolyam:
2. Legaza Roland (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Csenkiné Miczki Ildikó)
3. Sáfár Adél (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Vass Renáta)
6. Csóri Zsombor (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Vass Renáta)
10. Héri Dániel (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Csenkiné Miczki Ildikó)
11. Ludányi Lóránt (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Vass Renáta)
11. Takács Aletta (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Vass Renáta)
14. Kovács Róbert (Kiss Bálint Református Általános Iskola, Felkészítő tanár: Urbancsokné Tóth Ildikó)
15. Kovács Marcell (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Vass Renáta)

5. évfolyam:
8. Sántha Ádám (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Szabóné Borbás Edit)
9. Bakos István (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Szabóné Borbás Edit)
10. Czakó Boróka (Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda Felkészítő tanár: Nagyné Doba Katalin)

6. évfolyam:
6. Mészáros Bence (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Barna Erika)

7. évfolyam:
3. Orosz Nándor (Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda Felkészítő tanár: Farkas Csaba Imréné)
4. Szepesi Dorina (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Lucza László)

8. évfolyam:
3. Ludányi Levente (Szentesi Koszta József Általános Iskola, Felkészítő tanár: Lucza László)
9. Papp Viktória (Kiss Bálint Református Általános Iskola, Felkészítő tanár: Horvát József)

Forrás: Koszta isk.
.

Hozzászólások